Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu

Budowa domu trwa bardzo długo. Najpierw wybiera się działkę budowlaną, później projekty idealnej nieruchomości, a wprowadzka do gotowego domu jednorodzinnego najczęściej odbywa się kilkanaście miesięcy później. Szczególnie przed zimą trzeba zachować określone środki ostrożności, aby wiosną bez żadnych niespodzianek wznowić budowę. Każdemu bowiem zależy, by nasza willa gotowa była jak najszybciej. A mroźne zimowe powietrze niekorzystnie wpływa na poszczególne elementy konstrukcji i może skutkować koniecznością przeprowadzenia drogich napraw.

Mróz niekorzystnie oddziałuje na fundamenty budowlane. Ponadto dostająca się wilgoć również można doprowadzić do usterki. Fundamenty na całej konstrukcji mogą popękać, a naprawa szczelin jest bardzo kosztowna. Nie można też zapomnieć o odpowiednim terminie montażu dachu. Najwygodniej zrobić to jesienią, bo dzięki temu w czasie zimy dach będzie chronił cały dom przed usterkami oraz chłodem. Jeżeli nie budujemy domu letniskowego zimą całą konstrukcję trzeba odpowiednio ogrzewać oraz wentylować, by zminimalizować ryzyko uszkodzeń w konstrukcji budynku.

domy bytom

Ostatnie miesiące pokazują, że domy są częściej wybierane niż jeszcze parę lat temu. Cenowa granica między domem a mieszkaniem w kamienicy czy bloku zaczyna się zacierać. Dlatego też wiele rodzin decyduje się na poważniejszą inwestycję i kupuje działkę, na której ma powstać dom doskonały. Wybrać można już gotową zabudowę, oszczędzając sporo czasu. Budowa domu trwa nawet kilka lat, a wybierając budynek z rynku wtórnego można wprowadzić się od razu. Tanie domy na sprzedaż znajdziemy w Bytomiu. Śląskie miasto należy do najtańszych na rynku nieruchomości. Tutaj dom parterowy w centrum miasta o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych dostępny jest za 330 tys. zł. To daje niewiele ponad 3 tys. zł za metr. O tysięcy złoty taniej będzie na obrzeżach Bytomia, gdzie niewielki dom można kupić już za 130 tys. zł. Ceny są niezwykle zachęcające, ale mało atrakcyjny krajobraz zniechęca potencjalnych nabywców.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz