Działka w Bytomiu to dobra inwestycja

Działka pod budowę domu wydaje się być dobrą inwestycją. Ceny ziemi sukcesywnie idą w górę, dlatego potencjalnych kupców gruntów inwestycyjnych nie brakuje. Najwięcej korzyści przynoszą ziemie położone przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz w bliskiej odległości dużej aglomeracji. Najczęściej jednak atrakcyjna lokalizacja wiąże się z koniecznością rewitalizacji działki. Eksperci z branży nieruchomości są przekonani, że ceny działek budowlanych już nie wrócą do pułapu z 2008 roku. Ponadto wszystko wskazuje na to, że droższe będą nowoczesne działki ze wszystkimi pozwoleniami i warunkami do zabudowy.

działka bytom

Gdzie najtaniej można kupić ziemie budowlaną? Jednym z najtańszych terenów są okolice Bytomia. W tym miejscu działka na sprzedaż w samym centrum kosztuje niecałe sto złotych za metr. Niemal o połowę taniej będzie na obrzeżach miasta. Lokalizacja nie jest jednak decydującym czynnikiem warunkującym cenę ziemi. W tym wypadku trudna do przewidzenia moda nie wpływa na wskaźniki, ale trzeba zawrócić uwagę na inne aspekty działki uzbrojonej, które równie silnie oddziałują na ceny ziemi w każdym regionie Polski. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na dojazd. Działka na pewno będzie tańsza, jeżeli w pobliżu nie ma przystanku komunikacji publicznej. Natomiast brak utwardzonej drogi oznacza najczęściej mozolną podróż przez polne dróżki, a na koniec, przy wjeździe do miasta, stanie w uciążliwych korkach.

Równie kluczowa jak dojazd jest lokalna społeczność. To sąsiedzka przynależność sprawi, że poczujemy się jak w domu. Ważna jest też infrastruktura, bez względu czy kupujemy działkę w Bytomiu czy w innym mieście, jeżeli nie ma w pobliżu szkoły, ośrodka zdrowia i sklepu spożywczego, trudniej będzie nam się zaaklimatyzować. Na koniec przypominamy o prozaicznych powodach, ponieważ cena działki zależna jest też od okolicznego krajobrazu. Wpływ na ostateczną wartość ma również kształt działki, najdroższe będą te na planie kwadratu, bo na takich łatwiej zaplanować zabudowę mieszkalną oraz ogród.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz