Bytom Square rozrusza lokalną gospodarkę

Krajobraz Bytomia znacznie się zmieni po otwarciu pierwszego w mieście kompleksu usługowo-handlowego. Na terenie Bytom Square prace ma znaleźć nawet 300 osób, bo na terenie budynku działać mają różne lokale biurowe i sklepy. W dawnej siedzibie Zakładów Odzieżowych będzie można zrobić zakupy, opłacić rachunki, a nawet zadbać o formę. W Bytom Square działać będzie klub fitness oraz placówka bankowa. Część pomieszczeń będzie zaadaptowana na lokale mieszkalne, ale większość stanowić będą lokale usługowe. Część z nich została oddana do użytku już na początku listopada.

Projektanci budynku chcieli nawiązać do jego historii, dlatego architektura ma łączyć się z branżą odzieżową, a konstrukcja przewodzić na myśl elegancki garnitur. Budynek od wielu lat był opuszczony i niszczał. Bytomska sieć odzieżowa w 2009 roku przeniosła siedzibę do Tarnowskich Gór, od tego czasu nie było pomysłu na wynajem lokali. Teraz ma to się zmienić. Za sprawą nowoczesnych pomieszczeń budynek znowu będzie w modzie.

biuro bytom

Pracownicy biurowca oraz potencjalni kontrahenci do dyspozycji będą mieli 170 miejsc parkingowych. Zdaniem niektórych bardziej może opłacać się mieć lokal w Bytomiu niż w Katowicach, by rozwijać swoją firmę. Przemieszczanie się po aglomeracji śląskiej nie stanowi większego kłopotu, a przesycone powierzchniami handlowymi Katowice mogą być mniej atrakcyjne niż rozwijający się Bytom. Dobrym powodem są też niższe cena niż w stolicy Śląska.

Bytom Square to ważna śląska inwestycja, ponieważ jest ona przykładem renowacji zniszczonych i opuszczonych budynków, których na tych trenach jest sporo. Część środków przeznaczonych na modernizacje biurowca pochodzi z unijnych funduszy, przyznawanych na rozwój lokalnych projektów. Możliwe, że za bytomskim przykładem pójdą kolejne inwestycje i niebawem nowoczesne lokale handlowo-usługowe dostępne będą w innych miastach na Śląsku i w całej Polsce. Dzięki temu szpecące miejski krajobraz pustostany zamienia się w funkcjonalne budynki, niezbędne do rozwoju lokalnych przedsiębiorstw.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz