Inwestuj w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej

Gdzie można wydzierżawić metr gruntu za 10 groszy? W Bytomiu tyle właśnie wynosi cena wywoławcza terenów inwestycyjnych w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Ziemia już po raz trzeci trafiła na przetarg. Zainteresowanych ofertą przedsiębiorców nie brakuje. Miasto w dzierżawę zamierza oddać kilka hektarów, co pozwala na ciekawe inwestycje. Na to właśnie liczy magistrat, bo inwestor, który wygra przetarg zobligowany będzie do utworzenia nowych miejsc pracy. Ma to pobudzić rynek pracy, który w Bytomiu nie jest na najwyższym poziomie, a bezrobocie jest największym problemem mieszkańców regionu.

Przystępując do przetargu trzeba od razu podać przybliżony termin powstania zakładu pracy, może to być sklep, hala przemysłowo-produkcyjna lub inny obiekt, gwarantujący zatrudnienie dla nawet kilkunastu osób. Minimum to dziewięć stanowisk pracy na wydzierżawionym terenie o powierzchni 3 hektarów. Inwestycja musi powstać w ciągu maksymalnie trzech lat. Dzierżawa działki przyznawana będzie na 10 lat. Po tym czasie tereny będzie można wykupić.

flickr.com,  Dariusz Sieczkowski

flickr.com, Dariusz Sieczkowski

Przetarg obejmuje kilka działek o różnej wielkości i w różnej lokalizacji. Interesujące są grunty położone niedaleko autostrady przy ul. Hajdy, bo znacząco to ułatwi transport. Natomiast działka przy ul. Kilara może być wykorzystana do budowy obiektów rozrywkowych. Dobrą opcją może też być nowa hala sportowa. Ostatecznie w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej ma zostać otwartych nawet 250 nowych stanowisk pracy dla różnych zawodów.

Inwestycja w Bytomiu wydaje się być słuszna, bo dzięki niskiej cenie można przyciągnąć nowych inwestorów, którzy właśnie w tym mieście będą rozwijać swoje projekty. Więcej zakładów pracy to szansa dla lokalnej społeczności, której łatwiej będzie znaleźć dobrą pracę. Poza tym niższe koszty mogą wpłynąć na wysokość pensji w nowo otwartych zakładach produkcyjnych czy magazynach. Wyniki bytomskiego pomysłu będą znane za trzy lata, gdy na wszystkich dzierżawionych działkach działać już będą nowe firmy.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz